Protiletecký kryt – ul. Cihelní, Ostrava

Další z nalezených protileteckých krytů v Ostravě, v roce 2014, se nachází na ulici Cihelní, když se jede od nákladního vlakového nádraží v Přívoze, po staré cestě směrem na F-M. Je přístupný, buď přes rozbitý plot od ul. Cihelní nebo zezadu přes kolejiště. V obou případech je v krajní nouzi nutno počítat, s vyrušením ochrankou kolejiště nebo vyšší koncentrací jistých obyvatel, kteří bydlí v okolí a čmuchají, co se kolem děje. 

Kryt vypadá pohledem od cesty celkem malý, avšak při situaci, kdy člověk u něj stojí, bych odhadoval délku jedné stany na 10 a více metrů a výška je také úctyhodná. Vchod tvoří dva vchody, které nejsou přímo spojené chodbou, uvnitř jsou několikrát zalomené a dále byly jištěné dveřmi. Vnitřek tvoří několik různých místností a chodeb, které propojují jednotlivé místnosti. Co se týče nějaké ventilace nebo nějakého vybavení není zde nic k nalezení. Zhruba uprostřed krytu, v jedné místnosti, je nouzový východ, který je umístěn ve výšce asi 3 metrů. Podlaha krytu je klasicky zasypána bordelem, sutí a střepy. V době návštěvy zde byli vykuchané kabely a udělané provizorní lůžko na podlaze, patrně tam občas někdo přespával. Strop je betonový tvořeny I profily, je betonován do obloučků. Posledních několika letech zde i hořelo a je obýván bezdomovci.

Podobný kryt jako tento se nacházel také naproti opavského nástupiště v Ostravě-Svinově, avšak vzal za své při modernizaci nádraží a kolejiště a je zahlazen.

error: Chráněno proti kopírování.