Kryt CO, Ostrava-Hrušov

Kryt je umístěn do jedné z hald, kdy vstup je umístěn ze strany bývalého areálu, dnes již neexistující chemičky, v Ostravě – Hrušově. Dále se na povrchu haldy nachází betonová houba pro ventilaci vzduchu a také jeden nouzový výlez.

Vstup do krytu je zvenku zpevněn dvěma betonovými zídkami proti zasypání, dále následovaly, dnes již ukradené, protitlakové dveře, nad kterýma se nachází vyústění trubky ventilace. Do samotného krytu vede dlouhá, rovná chodba, která se na konci lomí vlevo a dále následují různé velké místnosti, zbytky ventilace, sem tam dveře, zbytky kabeláže a osvětlení. V době návštěvy jsme zaznamenali jistou místnost pro spojaře, místnost pro velení (lidově řečeno pro papaláše, kde se měla situace v okolí monitorovat a vyhodnocovat), podobnou jako na krytu u dolu Dukla, v Havířově. Za zmínku také stojí zajímavě řešený nouzový výlez, do kterého se leze klasicky přes protitlakové dveře, které už někdo ukradl, dále následuje menší chodbička, ze které je nutno vylézt po několika stupačkách do další celkem delší chodby, rozměrově asi 1 x 1 m a na konci následuje další šachtička se stoup. železy, která končí na vršku haldy.

Kryt byl několikrát výpalen, rozkrádán a ničen vandaly, je taky hodně profláklý mezi urbex komunitou. V roce 2020 se zde začíná budovat logistický areál a dle posledních informací, které mám je vchod postupně přisypávám. Fotografie a text jsou z roku 2013, kdy jsem tam byl naposledy.

error: Chráněno proti kopírování.